Mózg psychopaty

ISBN: 9788374899895

Czy każdy z nas może odkryć w sobie psychopatę? Co sprawia, że w człowieku budzą się niebezpieczne instynkty? Czy można być psychopatą i o tym nie wiedzieć?

Wysyłka:

Już jutro!

Dostępność:

Mała ilość

41.99 zł w tym VAT
Darmowa dostawa od 89zł

Opis

* Czy każdy z nas może odkryć w sobie psychopatę?

* Co sprawia, że w człowieku budzą się niebezpieczne instynkty?

* Czy można być psychopatą i o tym nie wiedzieć?


W fascynujący świat psychopatii zabiera nas ceniony amerykański psychiatra i neurobiolog. James Fallon, badając mózgi psychopatycznych morderców, ku swojemu zdziwieniu odkrył, że jego własny mózg wykazuje zmiany charakterystyczne dla tej grupy osób. Co więcej, dowiedział się, że kilku jego przodków w linii męskiej było mordercami, a przynajmniej podejrzewano ich o dokonanie zbrodni. Fakt ten nie tylko zakłócił życie osobiste i zawodowe Fallona, ale sprawił, że zakwestionował on własną tożsamość.


Jeżeli chcecie przeczytać popularnonaukową książkę, która zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące biologicznych teorii zaburzenia osobowości typu psychopatycznego (wiem, że ani DSM, ani ICD nie zawiera terminu „psychopatia”, James Fallon też o tym pisze) to „Mózg Psychopaty” Jamesa Fallona będzie dobrą lekturą. Jan Gołębiowski profiler, psycholog kryminalny, biegły sądowy założyciel Centrum Psychologii Kryminalnej