Emocjonalne pułapki przeszłości. Jak przełamać negatywne wzorce zachowań?

ISBN: 9788374899826

Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany. Arnoud Arntz profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski. Czy jesteś osobą szczególnie krytyczną wobec siebie? A może bardzo surową i wymagającą w stosunku do najbliższych?

Wysyłka:

Już jutro!

Dostępność:

Duża ilość

46.00 zł w tym VAT
Darmowa dostawa od 89zł

Opis

Doskonała lektura dla każdego, kto chciałby zrozumieć, skąd się biorą nasze wzorce emocji, myśli i zachowań, a także metody ich zmiany. Arnoud Arntz profesor psychologii klinicznej, Uniwersytet Amsterdamski.

Czy jesteś osobą szczególnie krytyczną wobec siebie?

A może bardzo surową i wymagającą w stosunku do najbliższych?

Nie potrafisz samodzielnie podejmować decyzji, czujesz się osamotniony i trudno ci mówić o swoich potrzebach?

A może wprost przeciwnie – jesteś zbyt pewny siebie, nadmiernie kontrolujesz otoczenie i za wszelką cenę chcesz być w centrum uwagi?


Kształtują nas nasze doświadczenia, zwłaszcza te z dzieciństwa. Czasem niesiemy z sobą przez życie przyjemne wspomnienia, a czasem bagaż przykrych i bolesnych przeżyć, które nas przytłaczają. Wówczas zamiast cieszyć się chwilą obecną, wpadamy w emocjonalne pułapki i nieświadomie sięgamy po utarte strategie działania, które kiedyś nas chroniły, a teraz zamykają w zaklętym kręgu cierpienia i braku satysfakcji z życia.


Dzięki tej książce wyzwolisz się spod zgubnego wpływu swoich doświadczeń – zrozumiesz i przezwyciężysz negatywne wzorce myślenia oraz powiązane z nimi emocje i zachowania. Poradnik, oparty na zasadach terapii schematów – podejścia o udowodnionej wysokiej skuteczności – jest źródłem praktycznej wiedzy i narzędzi, które pomogą ci:


• odkryć, jak niezaspokojone potrzeby z dzieciństwa wpływają na twoje obecne życie

• zidentyfikować odruchowe strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach

• wypracować zdrowe sposoby dbania o siebie i zaspokajania swoich potrzeb

• rozwinąć umiejętności potrzebne, by odpowiednio reagować na wyzwania i problemy emocjonalne


Przedstawione w książce techniki i przykłady pomogą ci przerwać autodestrukcyjne błędne koła i utorują drogę do szczęśliwszego życia. Stań się Zdrowym Dorosłym, który potrafi odpowiednio zadbać o siebie i swoje potrzeby! Przychodzimy na świat bezbronni i zdani na innych. Potrzebujemy kogoś, kto odpowie na nasze potrzeby i pozwoli doświadczyć bezpieczeństwa, troski i miłości. Każde takie doświadczenie to kapitał na przyszłość. Każde nadużycie czy zaniedbanie to zaciągnięty dług, który przyjdzie kiedyś spłacić.


Autorki niniejszej książki zabierają czytelnika w podróż pozwalającą lepiej zrozumieć braki z dzieciństwa oraz ich konsekwencje w dorosłości. Oferują też sprawdzone, praktyczne narzędzia pozwalające wyleczyć stare rany i dzięki temu żyć zdrowo, realizując się oraz tworząc zdrowe relacje w obecnym życiu.


Przemysław Mućko autor bloga Psychowiedza, współzałożyciel Centrum Terapii Schematu „Integral”. Z niecierpliwością czekałam na polskie wydanie „Emocjonalnych pułapek przeszłości” i będę często sięgać po tę książkę. W mojej pracy terapeuty i superwizora terapii schematu brakowało mi właśnie poradnika, który pomógłby w rozpoznawaniu i zmianie nie tylko negatywnych schematów, ale też trybów działania powodujących cierpienie nasze lub bliskich nam osób. Dzięki przejrzystemu językowi i ogromnej liczbie praktycznych przykładów oraz ćwiczeń książka może wesprzeć każdego czytelnika w samodzielnej pracy nad sobą, jak również wzbogacić arsenał technik pomocy wszystkich terapeutów schematu.


Małgorzata Bielak certyfikowany terapeuta i superwizor terapii schematu oraz terapii poznawczo-behawioralnej. Książka „Emocjonalne pułapki przeszłości” przyda się zarówno w procesie samodzielnego przezwyciężania trudności psychicznych, jak i jako uzupełnienie pracy z psychoterapeutą. W zrozumiały, zwięzły, a czasem zabawny sposób wytłumaczono w niej podstawowe pojęcia terapii schematu. Autorki pomagają dobrze pojąć tryby powodujące emocjonalne cierpienie i skutecznie zaplanować ich zmianę. Klarownie przedstawiają też różnorodne techniki, których zastosowanie może ułatwić czytelnikowi realizowanie własnych celów i wartości. Jędrzej Kosewski certyfikowany terapeuta i superwizor terapii schematu.