Popularne filtry

Psychodietetyk Wrocław

Hej, nie mamy jeszcze Specjalistów o określonych przez Ciebie kryteriach. Wróć do nas niedługo, a na pewno się to zmieni!

Psychodietetyk Wrocław — połączenie wiedzy o jedzeniu i psychice

Zdrowie fizyczne i psychiczne są ze sobą ściśle powiązane. Zaburzenia psychiczne mogą mieć wpływ na nasze nawyki żywieniowe, a problemy z odżywianiem mogą prowadzić do zaburzeń fizycznych. Kiedy zaczynamy rozumieć, że nasze emocje mogą bezpośrednio wpłynąć na nasze wybory żywieniowe, otwiera się przed nami nowy wymiar dbania o zdrowie. W takich sytuacjach pomocna może się okazać wizyta u specjalisty łączącego w sobie wiedzę z dziedziny psychologii i dietetyki. Taką osobą jest psychodietetyk z Wrocławia, który chętnie Ci pomoże.

Wrocław psychodietetyk — czym się zajmuje?

Nasz specjalista to osoba, która posiada wiedzę z zakresu dietetyki, dzięki której zna zasady zdrowego stylu życia i potrafi ułożyć plan żywieniowy dostosowany do potrzeb każdej osoby, oraz psychologii, dzięki której potrafi odkrywać motywy stojące za niewłaściwymi wyborami żywieniowymi. Wrocławski psychodietetyk skupia się w swojej pracy na wielu wymiarach. Zwraca on uwagę nie tylko na sposób odżywiania, ale także na uwarunkowania psychiczne klienta. Praca z pacjentem może przyjmować różne formy. Czasami jest to tylko edukacja żywieniowa, a nieraz niezbędna może się okazać całkowita zmiana nawyków.

Świadomość podstawą do zmiany — psychodietetycy Wrocław

W pracy nad zmianą stylu życia najważniejszym elementem jest odkrycie przyczyn niewłaściwego sposobu odżywiania się. Czasami złe wybory żywieniowe mają podłoże psychiczne. Psychodietetycy wrocławscy pomagają swoim pacjentom nie tylko zmieniać sposób myślenia o sobie i swoim ciele, ale przede wszystkim tworzą bezpieczną przestrzeń do odkrywania swoich potrzeb, uczuć i emocji. Dzięki pomocy naszych specjalistów możesz odkryć prawdziwe powody, które Tobą kierują, takie jak np. opinia innych ludzi, niewłaściwa ocena czy krytyka ze strony najbliższych.

Szansa na zmiany dzięki psychodietetykowi z Wrocławia

Spotkanie z psychodietetykiem to uruchomienie procesu zmian, prowadzących do budowania świadomych wyborów żywieniowych i tworzenia nowych nawyków. To także sposób na przywrócenie pewności siebie i akceptacji swojego ciała. Jeśli więc masz problemy z niewłaściwym sposobem odżywiania, cierpisz na zaburzenia odżywiania lub nie potrafisz zaakceptować siebie, takim, jakim jesteś, skorzystaj z pomocy psychodietetyka z Wrocławia. Nie jesteś sam w swojej walce. Nasz specjalista może być Twoim przewodnikiem w drodze do zdrowia, równowagi i akceptacji siebie. Umów się na wizytę w dogodnym dla Ciebie terminie, i przekonaj się, że Twoje relacje z jedzeniem wcale nie muszą napawać Cię stresem i niepokojem.