Popularne filtry

Psychodietetyk Kielce

KarolinaPiłat

Karolina Piłat

Psycholog

Potrzebujesz z kimś porozmawiać, ale nie masz z kim? Szukasz odpowiedzi dotyczących siebie i ludzi wokół, ale nie znajdu... Czytaj więcej

Prywatny Gabinet Psychologiczny: 25-313 Kielce, ul. Lotnicza 6/3

Psychodietetyk Kielce – kiedy emocje rzutują na sposób odżywiania

Jak sama nazwa profesji wskazuje, zawód ten stanowi połączenie psychologa i dietetyka. Celem konsultacji jest zdiagnozowanie problemów związanych z żywieniem i nawykami żywieniowymi. Czynniki psychologiczne są bowiem przyczyną wielu zaburzeń na tym polu i dlatego warto zastanowić się nad pomocą, jaką oferują psychodietetycy. Wszystkie większe miasta zapewniają szansę zasięgnięcia porady od przedstawiciela tej dziedziny przyjmujących zarówno w gabinetach psychologicznych, jak i dietetycznych.

Rzetelni psychodietetycy – godny zaufania specjalista

Jeśli Twoje problemy z jedzeniem mają podłoże emocjonalne, osobą, do której można się zwrócić, jest psychodietetyk. Kielce, stolica województwa świętokrzyskiego, oferują możliwość spotkania się ze specjalistami z branży celem przedyskutowania nurtujących pacjenta spraw z zakresu żywienia, rozpoznania nieprawidłowych, negatywnie odbijających się na zdrowiu, przyzwyczajeń dietetycznych i zaproponowanie rozwiązań, dzięki którym szkodliwe nawyki uda się wyeliminować. Ważnym krokiem na drodze prowadzącej do wdrożenia zasad odpowiadających zdrowemu stylowi życia jest uzmysłowienie sobie, że problemy z jedzeniem mogą mieć źródło w emocjach.

Psychodietetyk Kielce – czym się zajmuje?

Psychodietetyk, podobnie jak wyspecjalizowani w tej dziedzinie profesjonaliści z innych zakątków kraju, opiekuje się pacjentami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania. Podczas wizyty odwołuje się do technik psychologii, analizując, jak w konkretnym przypadku psychika wpływa na to, w jakich sytuacjach, po co i jak często pacjent sięga. Mowa oczywiście o produktach spożywczych. Specjalista pomaga osobom, które chcą pracować nad zmianą masy ciała albo planują zmianę dotychczasowych zwyczajów dietetycznych. Konsultacja w poradni opiera się na dialogu.

Specjalista z Kielc pomoże w następujących sytuacjach

Kiedy się stresujesz lub doświadczasz nerwowych sytuacji, to automatycznie próbujesz zniwelować poziom stresu jedzeniem? Nie akceptujesz swojego wyglądu, masy ciała, masz z tego powodu niską samoocenę i nie wiesz, jak sobie z tym poradzisz? Próbujesz od dawna schudnąć, liczne diety nie są Ci obce, a mimo starań oczekiwane efekty nie przychodzą? To dopiero początek listy przesłanek, dla których należy rozważyć wizytę u psychodietetyka. Do innych ważnych argumentów przemawiających za zgłoszeniem się po pomoc zaliczane są anoreksja, bulimia, kompulsywne odżywianie czy uznawana za plagę naszych czasów otyłość.